Uczniowie wchodzą do kopuły aby obejrzeć seansW dniach 18 i 19 grudnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w seansach edukacyjnych w Mobilnym Planetarium Nieba Północnego. Najmłodsze dzieci brały udział w seansie "Statek kosmiczny planeta Ziemia” a starsi uczniowie obejrzeli ciekawy film "Od gwiezdnego pyłu do planet”. W mobilnym planetarium uczniowie mogli zapoznać się w atrakcyjny sposób z prawami rządzącymi we Wszechświecie. Pokazy odbywały się w specjalnej, nadmuchanej kopule, w której system projektorów i rzutników dał możliwość prezentacji kompletnego wyglądu nieba oraz symulacji ruchu ciał niebieskich. Całość wzbogacona była w efekty specjalne z profesjonalnym komentarzem i muzyką.