W ramach projektu POWER „ By inspirować i być inspirowanym” wzięłyśmy udział w dwutygodniowym kursie językowym w Irlandii. Kurs odbył się w dniach 23.05 – 03.06 w szkole językowej Your English Language School w Dublinie. Przez dwa tygodnie rozwijałyśmy swoje kompetencje językowe na poziomie A1 i A2 oraz obserwowałyśmy metody dydaktyczne. Poza tym zwiedzałyśmy najpiękniejsze miejsca godne uwagi, między innymi: St. Patrick’s Cathedral, Christ Church Cathedral, Trinity College, Dublin Castle, Phoenix Park. Podziwiałyśmy również irlandzką przyrodę, wybrzeże Morza Irlandzkiego zachwycało pięknymi kolorami.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogłyśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Nauka języka za granicą daje niesamowite efekty. Wróciłyśmy bogatsze w wiedzę i doświadczenie.
Anna Lewandowska
Katarzyna Ignasiak
Joanna Jawelska
Patrycja Jurkiewicz
Małgorzata Wróblewska-Jankowiak

Grupa uczniów siedzących na widowni podczas spotkaniaUczniowie międzynarodowego projektu Erasmus+ mieli okazję uczestniczyć w wykładzie z Prof. Dr. Zafer YÜCESAN pt: „Climate change and Sustainability”. Podczas spotkania online uczniowie dowiedzieli się, jak istotny wpływ na klimat mają ich codzienne czynności i jak ważne jest dokonywanie świadomych, zrównoważonych wyborów. 
Dziękujemy Pani W. Anteckiej za zaproszenie na spotkanie, które realizowane było w ramach projektu eTwinning You’ve Got a Mail.
Lidia Michałowska oraz Małgorzata Gralewski

Zrzut ekranu spotkania z rodzicami uczestników projektu ErasmusPod koniec listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami uczestników projektu Erasmus+ w związku z planowaną na grudzień wymianą uczniowską w Danii.  Koordynatorzy zapoznali rodziców z założeniami projektu oraz zasadami udziału w mobilnościach zagranicznych. Rodzice mieli okazję zobaczyć relację z poprzednich wymian oraz poznać szkoły partnerskie. Finalnie wymiana została odroczona ze względów pandemicznych.

 

Zrzut ekranu ze spotkania członków Erasmus Kolejne spotkanie grupy Erasmus+ za nami. W ostatni poniedziałek przed przerwą świąteczną młodzież z czterech partnerskich krajów spotkała się na platformie Teams, aby wspólnie porozmawiać o zwyczajach świątecznych każdego z krajów. Uczniowie mieli możliwość komunikacji oraz wymiany spostrzeżeń w mniejszych grupach warsztatowych. Punktem kulminacyjnym spotkania była wymiana życzeń świątecznych oraz noworocznych. Następne spotkanie przed nami.

Zrzut ekranu ze spotkania członków Erasmus Pierwsze międzynarodowe spotkanie grupy Erasmus+ w roku szkolnym 2021/2022 odbyło się pod koniec listopada. Uczniowie z czterech partnerskich szkół spotkali się na platformie Teams, aby porozmawiać o zrównoważonym rozwoju swoich krajów oraz miast. W spotkaniu wzięło udział ok. 60 uczniów oraz koordynatorzy projektu z Polski, Austrii, Danii oraz Hiszpanii. Pierwsza część spotkania to czas wspólnej zabawy i przełamywania barier. W drugiej części uczniowie mieli okazję bliżej się poznać oraz wspólnie omówić realizowane zadania. Uczniowie pracowali w 12 grupach projektowych, a rezultaty wspólnej pracy zostały opublikowane na stronie Padlet. Był również czas na wspólną dyskusję całej grupy.

Dziękujemy uczniom za udział w spotkaniu i zaangażowanie.

Lidia Michałowska oraz Małgorzata Gralewski