Nauczycielki pozują do zdjęcia z certyfikatamiJak uczyć się, to od najlepszych… W związku z realizowanym projektem „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 w kwocie: 83.450,47zł nauczycielki naszej placówki Beata Kubsik i Małgorzata Jagodzińska odwiedziły hiszpańską szkołę Ciudad del Mar w Torrevieja. Szkoła ta uzyskała nominację na drugą najlepszą szkołę publiczną w Hiszpanii, zgodnie z rankingiem platformy Micole. Była to niezwykła okazja do przyjrzenia się codziennej pracy nauczycielek i nauczycieli oraz działalności uczennic i uczniów. Stawianie na samodzielność, odpowiedzialność, współpracę uczących się tam dzieci i młodzieży zachwycały od pierwszych chwil pobytu. Job shadowing pokazał, że praca bez podręczników, oceny wyrażonej cyfrą jest możliwa i efektywna. Nauczycielki wizytujące szkołę w Torrevieja dostrzegły wiele czynników kompatybilnych ze swoją codzienną pracę w naszej szkole oraz wzbogaciły swój warsztat pracy o nowe metody i sposoby pracy z uczniami i uczennicami na co dzień. Wyjazd do Hiszpanii na pewno zaowocuje wymianą doświadczeń między pracownikami naszej szkoły. Uczestniczki mobilności dziękują Wszystkim, którzy przyczynili się do tej niezwykłej edukacyjnej przygody - Dyrekcji Szkoły, koordynatorkom projektu Małgorzacie Gralewskiej i Annie Berdzińskiej oraz wszystkim innym zaangażowanym w ten projekt. To był dobrze wykorzystany czas...

Nauczycielki pozują do zdjęcia z otrzymanymi certyfikatamiNauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie chętnie podnoszą swoje kwalifikacje i doskonalą umiejętności. Tym razem było to możliwe dzięki realizacji projektu finansowanego ze środków FERS - w kwocie: 83.450,47zł. W różnym wymiarze czasowym – od 26.05 do 9.06 oraz od 3.06 do 9.06, dwie grupy uczestników przebywały w Dublinie, w malowniczej i zielonej Irlandii. Celem wyjazdu było doskonalenie znajomości języka angielskiego z wykorzystaniem różnych metod nauczania. Ćwiczenia odbywały się w zróżnicowanych, pod względem umiejętności komunikacyjnych, grupach językowych. Pobyt umożliwił także poznanie tradycji i kultury Irlandii, ciekawych zakątków wyspy oraz dał możliwość nawiązania międzynarodowych kontaktów. Wszystkie uczestniczki: pani dyrektor Iwona Baszczyk, pani Bożena Bielińska, pani Joanna Jawelska, pani Małgorzata Klimek- Jaszczak, pani Anna Łukasik i pani Monika Przespolewska z nowymi doświadczeniami, pięknymi przeżyciami, w poczuciu satysfakcji z pobytu, zakończyły irlandzką przygodę.

 

Nauczyciele na wykładzie Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej" współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 - 2027 finansowanego ze środków Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego: 83.450,47 zł, w tym 82,52% dofinansowania z FERS (68.863,33 zł) oraz 17,48% środków z budżetu krajowego (14.587,14 zł). W maju koordynatorki projektu, panie Małgorzata Gralewski i Anna Berdzińska, wzięły udział w kursie metodycznym w Europass Teacher Akademy Finland w Helsinkach na temat fenomenu edukacji fińskiej. Nauczycielki poznały idee i zasady pracy w tutejszych szkołach, dowiedziały się, na czym polega specyfika pracy w szkole podstawowej prowadzonej metodą projektów i doświadczania. Panie miały również możliwość poznania na szkoleniu kultury fińskiej, a także porozmawiania o efektywnej edukacji z uczestnikami szkolenia z innych krajów. Efektem udziału w kursie będzie poszerzenie narzędzi pracy z uczniami i dzielenie się zdobytą wiedzą i umiejętnościami z innymi nauczycielami.

FERS - logo

PROJEKT: Europejskie szkolenia- wzmocnieni nauczyciele i zmotywowani uczniowie- realizowany na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej Finansowanego ze środków Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, realizowany w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie.

 Czas realizacji: 02.10.2023 - 01.07.2024

Cele projektu:

Projekt pt. "Europejskie szkolenia - wzmocnieni nauczyciele i zmotywowani uczniowie", powstał z myślą o uzdrowieniu placówki, zaktywizowaniu nauczycieli, wyposażeniu ich w innowacyjne narzędzia do pracy.

Projekt umożliwi nam zrealizowanie działań, które pomogą wprowadzić do codziennego funkcjonowania naszej szkoły rozwiązania służące podniesieniu jakości pracy na rzecz uczniów. Dostarczanie dobrego przykładu dla uczniów, promowanie idei uczenia się przez całe życie jest kluczowym celem tego projektu. Nauczyciele wyposażenie w nową wiedzę, umiejętności, pomysły które wdrożone na grunt szkoły będą owocować zwiększeniem motywacji uczniów do nauki oraz chęcią przekraczania własnych granic i zdefiniowania siebie, swoich zainteresowań i przyszłej drogi życiowej, powrotu po studiach do Konina, to właśnie powód ubiegania się o dofinansowanie tego projektu.

Przez realizację niniejszego projektu chcemy:

1. Zwiększyć liczbę nauczycieli posługujących się językiem angielskim w placówce.

2. Zmotywować nauczycieli do kontynuacji nauki języka angielskiego w celu bycia konkurencyjnym, zdobycia nowych kwalifikacji w szkole, w której jest ciągle brak etatów.

3. Wdrożyć do codziennej praktyki dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczej z uczniami nowe podejścia, narzędzia, metody pracy oraz innowacyjne rozwiązania.

4. Zmotywować uczniów do pracy, aby stali się sami odpowiedzialni za swój proces edukacyjny.

5. Zainicjować EKO- podejście do używania papieru ekologicznego w całej szkole.

6. Stworzyć elektroniczną bazę materiałów, która będzie dostępna dla wszystkich nauczycieli chcących pracować nowymi metodami pracy.

7. Podzielić się z nauczycielami subregionu konińskiego dobrą praktyką.

8. Pokazać środowisku lokalnemu, że jesteśmy placówką nowoczesną, poszukującą i promującą uczenie się przez całe życie.

Mobilności zaplanowane są dla 10 nauczycieli:

- 6 osób doskonalenie języka angielskiego w Dublinie. Irlandia

- 2 osoby kurs metodyczny w Helsinkach, Finlandia

- 2 osoby Job shadowing w Torravieja, Hiszpania

 DOFINASOWANIE:

Finansowanego ze środków Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego: 83.450.47 ZŁ