Relacja fotograficzna z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/2024
Dzieci - tancerze wykonują swój popisowy taniec

1ci Alicja Urbańska, Natan Grzybowski - Czerwony KapturekW ramach realizacji zadań wynikających z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 biblioteka szkolna przeprowadziła konkursy, w których nasi uczniowie wykazali się wiedzą i talentami.

W konkursie fotograficznym dla uczniów klas 1 „Z bajką po świecie - ubierz się w bajkę” nagrodzeni zostali:

– Hanna Kwaśny 1d
– Iga Żuchelkowska i Oliwier Sobczak 1ci

– Zofia Mac 1d
– Alicja Urbańska i Natan Grzybowski 1ci

– Zofia Witkowska 1b
– Lidia Wachowiak 1ci

W konkursie czytelniczym dla klas II „Czytarello – moje, nasze top 5”  nagrodzeni zostali:

– Hanna Kwiatkowska 2a

– Hanna Kwaśniewska 2a
– Stefania Krzyżanowska 2d

– Leon Siedlecki 2a

wyróżnieniami:
– Kayla Michalak 2a
– Hubert Piasecki 2a

Klasy III wzięły udział w projekcie „Przysłowie prawdę Ci powie”, gdzie nagrodzeni zostali:

– Oktawian Naworski i Aleksander Jasyk 3ci

– Wiktoria Kordylewska 3ci

– Kornelia Ciesielska i Lena Kołodziejczak 3ci

Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Bibliotekarki

Certyfikat Empatyczna

Zakończenie roku szkolnego 2023 2024

Gry planszoweW ramach realizacji zadań wynikających z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs na grę planszową opartą na tekście literackim.
Nagrodzeni zostali:

- za zajęcie I miejsca – Arletta Polit i Amelia Malikowska kl. 4b
- za zajęcie II miejsca – Maja Socha kl. 6a
- za zajęcie III miejsca – Basia Wróbel kl. 4b, Daryna Rozhko kl. 6a, Adam Pałasz kl. 6a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Bibliotekarki

Grupa uczniów prezentuje swoje nagrodyW klasie 1ci odbył się Klasowy Konkurs W Skokach Na Skakance. Każdy uczestnik dzielnie wykonał swoje zadanie. Spośród wszystkich wyłoniono zwycięzców:
I miejsce Adam Szałapski
II miejsce Aleksander Wolski
III miejsce Oliwier Sobczak i Iga Żuchelkowska
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do skoków na skakance podczas wakacji!

Dzieci stoją na holu szkoły i recytują wierszTuż przed nadchodzącymi wakacjami uczniowie klasy 2a zaprezentowali swoje talenty przed najdroższymi gośćmi - swoimi rodzicami.
Mali aktorzy przedstawili inscenizacje znanych wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Ludwika Jerzego Kerna.
Dzieci sumiennie przygotowały się do odegrania swoich ról. Nie zabrakło też piosenek i ruchu przy muzyce.
To było bardzo sympatyczne spotkanie, które zostanie w naszych wspomnieniach.

Dzieci śpiewają piosenkę - kadr z filmu

Zdjęcie grupowe uczestników turniejuW piątek 7 czerwca 2024r. uczniowie z klas integracyjnych wzięli udział w Dziesiątym "Ósemkowym" Turnieju Sportowym w SP8 w Koninie. Aktywnie i z ogromnym zaangażowaniem brali udział w konkurencjach sportowych, reprezentując naszą szkołę jak najlepiej potrafią. Dodatkowo mogliśmy skorzystać ze szkolnych atrakcji, którymi były integracyjne tańce i pokaz chemiczny. Wszyscy otrzymali upominki i słodki poczęstunek.

Uczestnicy turnieju:
Lidia Wachowiak 1ci
Marlena Buluk 2ci
Eryk Bubacz 4ci
Antoni Chojnicki 4ci
Nadia Lipińska 5ci
Karolina Jaszczak 6di
Rafał Kantarowski 6di
Adam Kałużny 6di

Opiekunowie: pani Anna Górecka i pani Weronika Walczak

Dwie dziewczynki wrzucają karty do głosowania do urnySamorząd Uczniowski informuje, że w dniu 11 czerwca br. zostały przeprowadzone wybory opiekuna SU w roku szkolnym 2024/2025 oraz NAUCZYCIELA ROKU 2023 /2024.
Po zliczeniu głosów przez komisję z wielką radością ogłaszamy, że w przyszłym roku szkolnym SU będzie pracował pod skrzydłami Pań Anny Lewandowskiej i Karoliny Wawrzyniak.
Zaszczytny tytuł Nauczyciela Roku 2023/2024 zdobyła pani Katarzyna Szymczak.
Nowym opiekunom SU życzymy udanej współpracy, a Nauczycielowi Roku serdecznie gratulujemy uznania w oczach uczniów i uczennic.

Zdjęcie grupowe na holu szkoły11 czerwca zakończyliśmy akcję - Pomoc dla Pawła polegającą na zbiórce pieniędzy dla chorego absolwenta naszej szkoły.
W zbiórkę pieniędzy aktywnie zaangażowała się całą  społeczność naszej szkoły. Szczególnie dziękujemy  Radzie Rodziców, Szkolnemu Klubowi Wolontariatu, Samorządowi Szkolnemu, Sklepikowi Uczniowskiemu, wszystkim nauczycielom, którzy organizowali loterie fantowe, kawiarenki charytarywne, kiermasze, zajęcia fitness.
W spotkaniu uczestniczyła Pani Maria Wysocka - mama Pawełka, której przekazaliśmy 10 300 zł.
Dziękujemy również  wszystkim indywidualnym darczyńcom.
Małgorzata Wróblewska-Jankowiak

Dzień Sportu w SP 15

Dzieci wykonują ćwiczenia na rozgrzewkę

Czołówka do filmu na YouTube

Uczniowie z nauczycielami pozują do zdjęcia grupowegoW poniedziałek 27 maja 2024r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Pisania "Mistrz Kaligrafii” dla uczniów klas I-III. W konkursie wzięło udział 23 uczniów.
Zadaniem uczestników było estetyczne i poprawnie graficznie przepisanie podanego tekstu. Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

Klasy I
I miejsce – Oliwier Szczeciński kl.1a