Zdjęcie grupowe w sali szkolnejW dniu 7 grudnia 2023 roku zostały przeprowadzone przez gościa z Finlandia Sauli Tvaltvadze warsztaty w klasach 3 ci oraz 4 ci pod hasłem „Recykling i ponowne użycie - jak stworzyć nowe ze starego”. Warsztaty odbyły się dzięki pani Kamili Cajler- Naworskiej w ramach projektu „Wolontariat dla pokoju” w ramach Programu Obywatele, Równość, Prawa i Wartości (Citizens, Equality, Rights and Values Programme).

Podczas pierwszej części warsztatów uczniowie zapoznali się z prezentacją przygotowaną w językach polskim i angielskim na temat recyklingu i ponownego użycia.

Druga część przeznaczona była na praktyczne działanie. Uczniowie dzielili się pomysłami na ponowne wykorzystanie różnych materiałów, a następnie wszyscy stworzyli dekorację świąteczną z plastikowych butelek.

Wszyscy aktywnie pracowali podczas warsztatów.