Autorka książek stoi z mikrofonem przed grupą dzieci„Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika..." - J. Iwaszkiewicz

W piątek 8 grudnia uczniowie klas trzecich i Va uwzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką Katarzyną Ryrych. Autorka nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży zaprezentowała uczestnikom spotkania swoją twórczość oraz zdradziła szczegóły warsztatu pracy pisarza. Pani Katarynie towarzyszyli bohaterowie książek o przygodach dzielnego Myszaka spod Mądrego Drzewa. Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze, a zakończyło się wpisywaniem dedykacji do zakupionych przez dzieci książek autorki. Mamy nadzieję, że takie spotkania z pisarzami będą aktywną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach wsparcia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w naszej szkole.