Uczniowie wraz z nauczycielem pozują do zdjęcia grupowego20 marca uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Kamila Baczyńskiego w Koninie w ramach projektu pod nazwą ECOheroes przeprowadzili  w klasach II, III i IV lekcje o tematyce proekologicznej. Zorganizowali "Śmieciowy pokaz mody”, dzięki któremu pokazali jak w ciekawy i kreatywny sposób można wykorzystać śmieci i dać im drugie życie. Przedstawili zasady segregowania śmieci. Omówili przyczyny i skutki kwaśnych deszczy.
12 kwietnia uczennice z klasy VII c brały udział w Terenowej ECOgrze zorganizowanej przez zespół ECOheroes działający w ramach X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". EKOgra odbyła się na terenie parku im. Fryderyka Chopina w Koninie.