Piani pielęgniarka stoi przed uczniami i demonstruje jak prawidłowo myć zębyW okresie od października 2022 r. do stycznia 2023 r. uczniowie klas I-III  brali udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym: „Dziel się uśmiechem”. Celem projektu była edukacja dzieci w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Program powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Mars Polska. Do programu włączyło się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Uczniowie otrzymali zeszyty edukacyjne „Dziel się uśmiechem” oraz bezcukrową gumę ,,Orbit”. Dzieci poznały zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiedziały się, jak zapobiegać próchnicy zębów w czterech prostych krokach. Wysłuchali pogadanek na temat  budowy, roli i funkcji zębów. Dodatkowo uczniowie klasy 2a spotkali się z panią dentystką. Klasa 3a przygotowała przedstawienie teatralne ,,Bajka o Wróżce Zębuszce”. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w poszczególnych zajęciach. Zdobyta wiedza płynąca z programu zachęci do Dzielenia się Uśmiechem.
Ewa Glanc

Grupa młodzieży pozuje do zdjęcia na tle planszy tematycznej o AIDS01.12. obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Uczniowie przypięli sobie do ubrań czerwone kokardki, które symbolizują solidarność z ludźmi chorymi i ich rodzinami. Na lekcjach wychowawczych odbyły się pogadanki na ten temat. Uczniowie mogli też zapoznać się z podstawowymi wiadomościami na temat HIV/AIDS z gazetek szkolnych. Dziękujemy za włączenie się w akcje obchodów tego dnia.

 

 

 

 

Dzieci z przygotowanym samodzielnie zdrowym śniadaniemW dniach 24-28.10.2022r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji "Śniadanie daje moc!" Wychowawcy przypomnieli uczniom zasady zdrowego żywienia i podkreślili wartości śniadania jako najważniejszego posiłku dnia. Zdrowe śniadanie daje siłę do nauki i wspólnych zabaw. Było wiele pomysłów na zdrowy wspólny posiłek w klasie. Uczniowie przygotowali pożywne kanapki, szaszłyki owocowe, roladki z tortilli a nawet pyry z gzikiem. Było pysznie i zdrowo!

 

 

 

 

 

 

Czwórka dzieci prezentuje swoje dyplomyW klasie 3 ci przez caly rok szkolny trwa konkurs na "Najzdrowsze drugie śniadanie". Uczniowie przynoszą do szkoły i wspólnie jedzą zdrowe i urozmaicone drugie śniadania. Warunkiem koniecznym jest porcja warzyw i owoców. Na koniec każdego miesiąca wybierani są laureaci zdrowego odżywiania.

 

 

 

sanepid.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła brała udział w XV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!". Otrzymaliśmy w dniu 11 czerwca certyfikat.