codeweek

Jak co roku, w dniach 10-25 października, uczniowie naszej szkoły wzięłi udziału w CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania.
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
Podczas szkolnego tygodnia kodowania nasi uczniowie zmierzyli się z wieloma różnorodnymi formami kodowania: kodowali na papierze i w komputerze, programowali robota, pisali skrypty, rozwiązywali problemy algorytmiczne i tworzyli multimedialne instrukcje.
Finalnie pokazali, że kodowanie dla nich to nic trudnego.

Wraz z uczniami kodowali:
Alicja Rogawska, Anna Jarońska i Krzysztof Krakowski

wiatowy Dzie Mycia Rk

Nasza szkoła włączyła się w akcję Światowego Dnia Mycia Rąk. Obejrzeliśmy i przedyskutowaliśmy prezentację Światowy Dzień Mycia Rąk przygotowaną przez dwoje nauczycieli. Obejrzeliśmy także film podkreślający wagę dokładnego mycia rąk.

Prace dzieci

1 października obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji dzieci mogły przeżyć wiele wspaniałych, twórczych chwil. Zaprosiliśmy uczniów na przygodę z muzyką. Mieli okazję posłuchać ulubiony utwór nauczyciela, namalować muzykę czy wykonać plakat – zaproszenie na koncert. Emocje, które towarzyszyły dzieciom w tym ważnym dniu są niezapomniane. Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się  w obchody.

Muzycznie pozdrawiam Anna Woźniak

120968493 970681893434937 1861809910220824755 nZajęliśmy III miejsce w rankingu
na Najbardziej Usportowioną Szkołę Miasta Konina 2019/2020.

Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie dla klimatu-tak brzmiało hasło przewodnie spotkania z uczniami klas ósmych,  dotyczącego zmian klimatycznych na Ziemi. Uczniowie zostali zapoznani z aktualnym raportem IPCC, przedstawiającym zmiany klimatyczne i związane z tym faktem zagrożenia. Spotkanie prowadził Piotr Czerniejewski, który jest organizatorem strajku klimatycznego w naszym mieście. Odwiedziła nas również TV Wielkopolska.
Dziś International Dot Day, czyli Miedzynarodowy Dzień Kropki 6f i 4c świętowały w wyjatkowym towarzystwie. Video połaczenie z dwóch różnych sal dotarło aż do Ugandy. Quizy, wspólna radość, filmik o małej Vashti - a to wszystko po to, by naszym dzieciom w Ugandzie przypomnieć, że każdy młody człowiek jest pięknym klejnotem, który, żeby błyszczeć musi mieć obok madrych wspierajacych dorosłych przewodników... Dzieci z sierocinca Tin Craig Amon były dziś przygotowane na 6. Radosne, aktywne i odświetnie ubrane. A nasi uczniowie z SP15? Jesteśmy z was dumne- macie wielkie, czułe serducha. Cieszymy się, że jesteśmy częścia rodziny Face to Face - International Educational and Humanitarian Organization.