certyfikat 02

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Dostaliśmy pierwszą (w tym roku) Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning pod nazwą "My Big Heart: Europe (MIE)". Nasi uczniowie spisali się na medal wykonując perfekcyjnie zadania projektowe. Ogromne gratulacje dla wszystkich tych, bez których ten sukces nie byłby możliwy! - koordynator projektu - Wioleta Antecka

odznaka_europe.png

Webp.net-gifmaker_2.gif

Szanowni Rodzice!

Rekrutacja do klas I szkół podstawowych prowadzona jest od 15 marca 2021r. w systemie elektronicznym poprzez poniższy link:

www.konin.podstawowe.vnabor.pl

 Postępowanie rekrutacyjne odbywa się w terminie: 15.03.2021r. – 06.04.2021r.
Wydrukowane i wypełnione dokumenty pobrane z powyższego linku proszę złożyć do skrzynki, która znajduje się w przedsionku szkoły.
Szczegółowych informacji udziela sekretarz szkoły – nr tel.632442375.

ZARZĄDZENIE PREZYDENTA MIASTA KONINA w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego


terminy rekrutacji

   149827303 1142039089601320 1392573999148862715 n 149888060 244373187342381 8729506149448608079 n
Podczas zebrania Szkolnego Klubu Wolontariatu gościła pani dyrektor Alicja Bąk oraz dziennikarka Konin lm. pani Ola Braciszewska- Benkahl. Nasze działania spotkały się z dużym zainteresowaniem konińskich mediów. Pokazaliśmy, że nasi szkolni Wolontariusze równie skutecznie działali podczas pandemii, niosąc pomoc potrzebującym.
Małgorzata Wróblewska - Jankowiak

messi

Oto druga odsłona akcji czytelniczej „Sleeveface – ubierz się w książkę”.
Jakie stylizacje! Czekamy na następne. Do trzech razy sztuka.
Zapraszamy do obejrzenia fotografii.

Bibliotekarki

 

 

 

 

 

  

IMG 5836

W tym roku szkolnym nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do programu "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Głównym celem programu było wdrożenie uczniów  do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabaw, podczas korzystania z Internetu. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klas pierwszych.     Na podstawie proponowanych materiałów edukacyjnych zostały przeprowadzone zajęcia, zdalnie i częściowo w szkole , w trakcie których uczniowie mieli przekazane informacje dotyczące bezpieczeństwa, uczyli się rozróżniać sytuacje właściwego i niewłaściwego zachowania oraz wykonywali zadania praktyczne (nauka bezpiecznego poruszania się po drodze w pobliżu szkoły). Udział w programie utrwalił dzieciom zasady właściwego zachowania się na drodze i podczas zabaw. Wzbudził ich czujność wobec osób obcych  oraz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z Internetu. Program zakończył się wypełnieniem przez wszystkich uczniów Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Każda klasa otrzymała dyplom, a szkoła uzyskała certyfikat „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

dbi9 lutego 2021 roku przypada kolejna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu.
My będziemy obchodzić go od 9-27 lutego. Nasz udział w obchodach ma na celu podjęcie działań propagujących hasło „Razem na rzecz lepszego internetu” realizowanych we wszystkich klasach i na różnych przedmiotach.

 

Na początku zapraszamy do obejrzenia prac uczniów klas szóstych, którzy ucząc się podstaw grafiki wektorowej wykonali prace pod tytułem: "Bezpieczeństwo internetowe":

Zaczynamy pracę w wyjątkowym projekcie eTwinning pod nazwą Lots of Languages (LOL). Projekt ma za zadanie zachęcić do nauki różnych języków i do poznawania nowych osób. Mamy za sobą fantastyczne spotkanie z Lindą Egnatz, która jest dyrektorem Global Seal, a w 2014 r. została wybrana Nauczycielem Roku  ACTFL. Opowiedziała nam o swojej pracy i o tym dlaczego warto uczyć się języków. Przed nami kolejne zadania i kolejne spotkania w ramach projektu.

4w2wrw.gif

Mój bohaterUczniowie naszej szkoły zostali laureatami w międzypowiatowym konkursie plastycznym "Dzisiaj każdy może być bohaterem" zorganizowanym przez PBP CDN w Koninie.

W kategorii klas 1-3:
I miejsce – Damian Marzol  kl.1ci   (opiekun p. Ewa Glanc)
II miejsce – Martyna Antkowiak kl.1a  (opiekun p. Ewa Fatz )

Wyróżnienia:
Vivien Kaźmierska kl. 1ci
Fabian Naworski kl. 1ci
Ada Kasznia  kl. 1a
Alan Tomoś  kl. 1a

W kategorii klas 4-8:
I miejsce –Gracjan Andrzejewski  kl. 6 ci  (opiekun p. Dorota Żuk )

Wyróżnienia:
Igor Czuma – kl. 6 b
Oliwia Szymczak  - kl. 6 b
Zuzanna Mejer – kl. 6 b

Szczegóły na temat wyników konkursu oraz zdjęcia nagrodzonych prac zawiera filmik:
https://cdnkonin.pl/informacje/2021//2020_12_31_bohater/bohater.mp4

kwiaty1 Niechaj słowa piosenki wyrażą naszą miłość i wdzięczność 

,, Dobrze z babcią i dziadziusiem

   Świat poznawać… co tu kryć!

   Dla nich warto być prymusem,

   Dla nich warto grzecznym być.

   I na co dzień, nie od święta,

   Dobrze życzyć im – sto lat!

  Bo jak o nich się pamięta, 

  To jaśnieje cały świat. ‘’

Kochamy Was !!!

Z najlepszymi życzeniami Wasze Wnuczęta

 

140502345 5553485234677423 5587893572058935628 n  Wczoraj odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Z dumą informujemy, że Julia Nowaczewska z klasy 8d zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Julka przygotowywała się do konkursu pod opieką pani Agaty Lewandowskiej. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał???

 

 

   

szopka betlejemskaW tym wyjątkowym czasie Szkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych odbył sie zupełnie innaczej. Nie jesteśmy w szkole, nie będzie też wystawy Szopek w Szkole. Jednak uczeń, który wykonał szopkę i wysłał jej zdjęcie, wziął udział w konkursie. 
Oto lista uczniów:
Arleta Polit kl.1b
Tymoteusz Mac kl.4a
Krzysztof Kwaśny kl.4a
Natasza Polska kl.4a
Krystian Woźniak kl.4di
Kacper Marszał kl.5ai
Maja Wysocka kl.6a
Zuzanna Mejer kl.6b
Oliwia Szymczak kl.6b
Igor Czuma kl.6b 
Igor Szymaniak kl.6di
 
W dniu 22.12.2020r. komisja w składzie: Beata Urbaniak, Grażyna Kubasik, Marzena Szymańska uznała, że każda z Szopek jest oryginalna. Uczniowie włożyli duży wkład pracy, poświęcili swój czas i wykazali się dużą wyobraźnią. Każda z szopek nas zachwyciła.
Komisja stwierdziła, że wszyscy uczniowie otrzymają równorzędne nagrody i dyplomy.
Z wszystkich Szopek wysłaliśmy też na 24 Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - Anioły 2021, trzy szopki z naszej Szkoły. Są to szopki nastepujących uczniów:
Zuzanny Mejer
Oliwii Szymczak
Igora Szymaniaka
 
Dziekujemy za udział w Konkursie i życzymy Błogosławionych Świąt.
Katecheci

sleeveface Julka echtaska 1A

Oto pierwsza odsłona akcji  „Sleeveface – ubierz się w książkę”. Dziękujemy za przesłane fotografie. Czekamy na następne stylizacje.

Bibliotekarki