Brak opisu.W dniu 27 września 2021 uczniowie klas 7ci 7di 8a i 8e uczestniczyli w spotkaniu pt."Razem dla klimatu".Tematykę globalnego ocieplenia, jego przyczyny i skutki oraz sposoby przezwyciężenia tego zjawiska, przedstawił uczestnikom Pan Piotr Czerniejewski. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie realizujący projekt międzynarodowy Erasmus+.Lekcje o klimacie to bardzo ciekawy, edukacyjny projekt.

Małgorzata Wróblewska Jankowiak Lidia Michałowska

 

 

 

 

Dwóch chłopców, zwycięzców zawodów sportowych w badmintonie z pucharem i dyplomem. 24 września 2021 roku w hali sportowej MOSiR Konin odbyły się Igrzyskach Dzieci w Badmintonie.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie:
Zuzia Chojnacka kl. 7f
Gabrysia Grzeszczak kl. 4b
Maja Mularczyk kl. 7f
oraz drużyna chłopców w składzie:
Franek Grzymski kl. 7 ci
Antek Grzymski kl. 6 ai
Obydwie drużyny wypadły rewelacyjnie !!! Chłopcy zajęli I miejsce i uzyskali awans do zawodów na szczeblu rejonowym, natomiast dziewczęta zdobyły wysokie III miejsce !!!
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
 
Opiekun Ewa Nowicka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

241529904_832707960755429_625112938934297895_n.jpg

 

Akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2021" odbyła się w dniach 17-19 września 2021 roku i przebiegała pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę".

Zachęcamy do dbania o naszą Ziemię, sprzatajmy i nie śmiećmy.

 

 

 

Plakat dotyczący pomocy dla ucznia Fabiana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Sportu w klasaDzieci ćwiczące na sali gimnastycznej w szkolech 1-3

W środę 8 września uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w  Dniu Sportu pod hasłem ,,Bądź jak olimpijczyk”. W tym dniu zajęcia zaczęły się aerobikiem, następnie w poszczególnych klasach realizowane były zagadnienia związane z propagowaniem sportu wśród dzieci oraz  podnoszeniem sprawności fizycznej. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach sportowych na boisku szkolnym.

Uczniowie klas 1-3 pokonali dystans 54648m w Biegu Fair Play PKOI.

E. Glanc

Dzień Sportu w klasach 4-8

W dniu 8. września w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu. Zajęcia sportowo-rekreacyjne  dla klas IV-VIII zostały zorganizowane w formie obwodu  stacyjnego na boisku szkolnym. Uczniowie mogli sprawdzić swoją skoczność, celność rzutu, szybkość i zwinność oraz wziąć udział w zabawach z chustą animacyjną. Przygotowane były również konkurencje dla uczniów z niepełnosprawnością ruchową. Zajęcia zostały poprzedzone wspólną rozgrzewką w formie  tabaty. Słoneczna pogoda oraz duże zaangażowanie uczniów sprawiły, że impreza była niezwykle udana.

A. Zielińska-Gontarz

Mieczysław Nowicki rozdaje autografy dzieciom na sali gimnastycznej7 września 2021r. Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków przystąpiła do Biegu Fair Play, który odbywa się pod patronatem PKOL. Z tej okazji do naszej szkoły przybył  Olimpijczyk - Pan Mieczysław Nowicki (jedyny polski kolarz, który zdobył na jednych Igrzyskach Olimpijskich dwa medale). W roku 1976 w Montrealu wraz z kolegami z drużyny (R.Szurkowski, S.Szozda, T.Mytnik) zdobył srebrny medal w wyścigu drużynowym na czas. Na tej samej Olimpiadzie zdobył również brązowy medal indywidualnie ze startu wspólnego. Rok wcześniej wraz z ww. kolarzami zdobył złoty medal na mistrzostwach świata, natomiast w roku 1977 w zawodach tej samej rangi zawodnicy uplasowali się na trzecim miejscu, zdobywając medal brązowy.

Nasz gość pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Był również ministrem sportu. Podczas spotkania z uczniami naszej szkoły bardzo ciekawie opowiadał o przebiegu swojej kariery. Zachęcał do aktywności sportowej, współpracy  i zachowania w duchu fair play. Była to wyjątkowa ciekawa lekcja życia.

Nasz gość zapoznał się z bazą sportową szkoły oraz obserwował uczniów podczas odbywającego się na lekcjach wychowania fizycznego Biegu Fair Play.

Jacek Górecki

islandia„Smart teachers play more"”, to tytuł szkolenia w którym wzięłyśmy udział, w dniach 8-14 sierpnia w stolicy Islandii, Reykjaviku.

Wyjazd była okazją nie tylko do rozwoju zawodowego, ale również szansą na poznanie piękna tej tajemniczej wyspy.

W ramach szkolenia poznałyśmy kilka metod pracy z uczniami (szczególnie te dotyczące aktywności na zewnątrz). Poznałyśmy również gry i zabawy łączące wiedzę z różnych dziedzin oraz pomysły na tworzenia pomocy dydaktycznych „domowymi” sposobami, z myślą o oszczędzaniu zasobów środowiska.

7 dni spędziłyśmy w towarzystwie nauczycieli z Islandii, Anglii, Słowenii, Rumunii, Chorwacji, Niemiec, Estonii,  Grecji i Hiszpanii. Dzięki temu mogłyśmy poznać różne systemy edukacyjne, wymienić się doświadczeniami z pracy, a przede wszystkim szlifować komunikację w języku angielskim.

Oprócz zajęć z trenerami miałyśmy okazję odwiedzić islandzką szkołę podstawową, poznać historię wyspy, spacerować ulicami Reykjaviku, zwiedzić elektrownię geotermalną, zobaczyć źródła geotermalne, wodospady, styk płyt tektonicznych czy też podziwiać erupcję wulkanu.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „By inspirować i być inspirowanym” - Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. 

Pozdrawiamy serdecznie
Anna Jarońska i Justyna Olejniczak

ErasmusW dniach 16-25 sierpnia przebywałyśmy na szkoleniu ERASMUS + "KA1 School education staff mobility" "QUOTES-ADHD - Quality Teaching for Students with Attention Deficit & Hyperactivity Disorder ADHD".
Pracowałyśmy w małej, kameralnej grupie. Wymieniałyśmy sie wiedzą i doświadczeniami z pracownikami greckimi oraz kursantami. Brałyśmy udział zarówno w zajęciach stacjonarnych jak i wyjazdowych do placówek. Cenimy szczególnie ten rodzaj edukacji, polecamy jako możliwość pełniejszego spojrzenia na edukację, terapię i problemy pojawiające się w pracy nas wszystkich. I choć każdy z nas realizuje zadania nieco inaczej, wspólnym mianownikiem zawsze jest serce i chęć niesienia pomocy.

Magda i Monika.

 ulotka_1.jpgSzanowni Rodzice,
już dziś 6 września możecie zagłosować na wniosek duży nr 5 "Piłsudskiego przyjazne dzieciom i młodzieży". Wystarczy kliknąć na link http://www.bip.konin.eu/kbo_glosowanie"
Instrukcja jak głosować:
Postaw ❌ przy wniosku dużym numer nr 5" Piłsudskiego przyjazne dzieciom i młodzieży".
Wpisz swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu.
Przepisz otrzymany na telefon kod weryfikacyjny. ?
Zatwierdź udział w głosowaniu. ☑️
Twój głos został prawidłowo oddany. 
Dziękuję za głos oddany na wniosek duży nr 5.

Z poważaniem,
Anna Żabińska

    

 

ErasmusW lipcu tego roku szkolnego dwie osoby z grona pedagogicznego wyjechały do Sevilli w Hiszpanii i uczestniczyły w 5 dniowym cudownym kursie „Mindfulness” dzięki realizowanemu w naszej szkole projektowi Erasmus+.

Mindfulness czyli "uważność" (od angielskiego przymiotnika mindful - uważający). Według najbardziej znanej definicji, którą stworzył Jon Kabat-Zinn (założyciel Ośrodka Uważności w Medycynie, Opiece Zdrowotnej i Społeczeństwie Wydziału Medycznego University of Massachusetts), mindfulness "to stan świadomości będący wynikiem intencjonalnego i nie oceniającego kierowania uwagi na to, czego doświadczamy w chwili obecnej".

Podczas kursu bardzo dużo medytowaliśmy, skupialiśmy się na Tu i Teraz, na prawidłowym oddechu. Poruszane były kwestie samoakceptacji, samo współczucia, byciu uważnym i odstąpieniu od oceniania wszystkiego. Po południu zwiedzanie miasta, przepięknej malowniczej gorącej 40 stopni Sevilli i kosztowanie hiszpańskiej kuchni. To był cudowny tydzień, który zapoczątkuje  wprowadzenie medytacji podczas lekcji języka angielskiego. Mamy nadzieję, że uczniowie wybranych klas będą zadowoleni z kilkuminutowej chwili wyciszenia.

festyn_rodzinny.jpg

IMG 0036 „Idź własną drogą… Powodzenia!” tymi słowami 25 czerwca 2021r pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów naszej szkoły. Był to dzień z jednej strony smutny, bo się rozstajemy, ale z drugiej strony radosny, bo kolejna grupa mądrych, dobrych, młodych ludzi wyrusza na podbój świata… Lećcie wysoko, dacie radę, świat na Was czeka!

A że za nimi 8 dobrych lat niech świadczą słowa, które w imieniu Absolwentów przekazała Julia: „ Mam zaszczyt podziękować w imieniu swoim oraz uczniów, którzy kończą dziś naukę w tej szkole wszystkim nauczycielom a szczególnie naszym nauczycielom oraz wychowawcom. Bo to pod ich czujnym okiem, tych Pań oraz Panów, zaczęliśmy poznawać świat I to nie są tylko zasady ortografii, tabliczka mnożenia czy budowa komórki, choć to też było. Uczyliśmy się empatii, zrozumienia, pracy w grupie, odpowiedzialności oraz systematyczności o czym często się zapomina. Dziękujemy za masę rozmów, zabawnych chwil i wsparcie. Nie zawsze było idealnie, często nie zachowywaliśmy się tak jak powinniśmy. Mimo to mam wielką nadzieję, że nasi kochani nauczyciele tak łatwo o nas nie zapomną. Bo my o Was na pewno nie!”

certyfikat