Organizatorzy apelu z okazji Święta Patrona Szkoły16 września 2022 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona.
W tym roku nasza szkoła obchodzi 23 rocznicę nadania jej imienia Polskich Olimpijczyków. Szkoła pod patronatem Polskich Olimpijczyków stawia na wychowanie młodych ludzi w duchu olimpizmu oraz na poszanowanie uniwersalnych podstawowych  zasad etycznych.    W czasie uroczystości staraliśmy się przybliżyć cele i myśl przewodnią idei olimpijskich. Nasi uczniowie zaprezentowali cześć artystyczną o charakterze sportowym, nie zabrakło tańca, piosenki oraz wiersza. Istotnym elementem była prezentacja największych sukcesów polskich sportowców w ostatnich dwóch latach. W prezentacji wyróżniono wszystkich sportowców oraz ich osiągnięcia w najważniejszych imprezach sportowych jakimi są Igrzyska Olimpijskie oraz Mistrzostwa Świata i Europy. Pani wicedyrektor Alicja Bąk przybliżyła wiele cennych informacji dotyczących Igrzysk Olimpijskich oraz sprawdziła wiedzę naszych uczniów na temat naszego patrona.

Życzymy wielu sukcesów naszym sportowcom, a naszym uczniom udziału w tych największych i najbardziej popularnych zawodach na świecie.
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji naszej uroczystości:
Antonina Zając kl. 8b
Marta Majchrzak kl. 8b