Zdjęcie gazetki ściennejMiędzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to wyjątkowy dzień dla społeczności szkolnej. Szkoła to miejsce, gdzie można się uczyć i rozwijać zainteresowania. To także miejsce, gdzie kształtuje się osobowość. Uczniowie, biorąc udział w szkolnym konkursie plastycznym klas I-III "NIE – dyskryminacji! TAK – integracji! Bliżej siebie”, udowodnili, że pojęcia: zrozumienie, empatia, tolerancja, pomoc, poczucie samorealizacji oraz odnoszenie sukcesów na miarę swoich możliwości są im znane i wdrażane w życie na każdym kroku. Celem konkursu jest popularyzowanie idei integracji, uświadomienie uczniom, że osoby niepełnosprawne żyją wśród nas i chcą być aktywne, zwrócenie uwagi na potrzeby osób z różnymi dysfunkcjami, rozwijanie umiejętności i zdolności plastycznych wśród dzieci. Uczniowie wykonali wiele pięknych prac plastycznych.
Komisja konkursowa po „burzliwych”' obradach zadecydowała, że zostaną nagrodzeni następujący uczniowie:
Miejsce I zajęli: Oktawian Naworski z klasy 1ci; Magdalena Bartczak z klasy 1a oraz Fabian Naworski z klasy 2ci.
Miejsce II zajęli: Amelka Janicka z klasy 1d, Eryk Bubacz z klasy 2ci, Tola Tomczak z klasy 2a oraz Zofia Cichocka z klasy 3ci.
Miejsce III zajęli: Olek Jasyk z klasy 1ci, Damian Marzol z klasy 2ci oraz Ada Kasznia z klasy 2a.
Gratulujemy!