Dzień Sportu w klasaDzieci ćwiczące na sali gimnastycznej w szkolech 1-3

W środę 8 września uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w  Dniu Sportu pod hasłem ,,Bądź jak olimpijczyk”. W tym dniu zajęcia zaczęły się aerobikiem, następnie w poszczególnych klasach realizowane były zagadnienia związane z propagowaniem sportu wśród dzieci oraz  podnoszeniem sprawności fizycznej. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach sportowych na boisku szkolnym.

Uczniowie klas 1-3 pokonali dystans 54648m w Biegu Fair Play PKOI.

E. Glanc

Dzień Sportu w klasach 4-8

W dniu 8. września w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu. Zajęcia sportowo-rekreacyjne  dla klas IV-VIII zostały zorganizowane w formie obwodu  stacyjnego na boisku szkolnym. Uczniowie mogli sprawdzić swoją skoczność, celność rzutu, szybkość i zwinność oraz wziąć udział w zabawach z chustą animacyjną. Przygotowane były również konkurencje dla uczniów z niepełnosprawnością ruchową. Zajęcia zostały poprzedzone wspólną rozgrzewką w formie  tabaty. Słoneczna pogoda oraz duże zaangażowanie uczniów sprawiły, że impreza była niezwykle udana.

A. Zielińska-Gontarz