Mieczysław Nowicki rozdaje autografy dzieciom na sali gimnastycznej7 września 2021r. Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków przystąpiła do Biegu Fair Play, który odbywa się pod patronatem PKOL. Z tej okazji do naszej szkoły przybył  Olimpijczyk - Pan Mieczysław Nowicki (jedyny polski kolarz, który zdobył na jednych Igrzyskach Olimpijskich dwa medale). W roku 1976 w Montrealu wraz z kolegami z drużyny (R.Szurkowski, S.Szozda, T.Mytnik) zdobył srebrny medal w wyścigu drużynowym na czas. Na tej samej Olimpiadzie zdobył również brązowy medal indywidualnie ze startu wspólnego. Rok wcześniej wraz z ww. kolarzami zdobył złoty medal na mistrzostwach świata, natomiast w roku 1977 w zawodach tej samej rangi zawodnicy uplasowali się na trzecim miejscu, zdobywając medal brązowy.

Nasz gość pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Był również ministrem sportu. Podczas spotkania z uczniami naszej szkoły bardzo ciekawie opowiadał o przebiegu swojej kariery. Zachęcał do aktywności sportowej, współpracy  i zachowania w duchu fair play. Była to wyjątkowa ciekawa lekcja życia.

Nasz gość zapoznał się z bazą sportową szkoły oraz obserwował uczniów podczas odbywającego się na lekcjach wychowania fizycznego Biegu Fair Play.