islandia„Smart teachers play more"”, to tytuł szkolenia w którym wzięłyśmy udział, w dniach 8-14 sierpnia w stolicy Islandii, Reykjaviku.

Wyjazd była okazją nie tylko do rozwoju zawodowego, ale również szansą na poznanie piękna tej tajemniczej wyspy.

W ramach szkolenia poznałyśmy kilka metod pracy z uczniami (szczególnie te dotyczące aktywności na zewnątrz). Poznałyśmy również gry i zabawy łączące wiedzę z różnych dziedzin oraz pomysły na tworzenia pomocy dydaktycznych „domowymi” sposobami, z myślą o oszczędzaniu zasobów środowiska.

7 dni spędziłyśmy w towarzystwie nauczycieli z Islandii, Anglii, Słowenii, Rumunii, Chorwacji, Niemiec, Estonii,  Grecji i Hiszpanii. Dzięki temu mogłyśmy poznać różne systemy edukacyjne, wymienić się doświadczeniami z pracy, a przede wszystkim szlifować komunikację w języku angielskim.

Oprócz zajęć z trenerami miałyśmy okazję odwiedzić islandzką szkołę podstawową, poznać historię wyspy, spacerować ulicami Reykjaviku, zwiedzić elektrownię geotermalną, zobaczyć źródła geotermalne, wodospady, styk płyt tektonicznych czy też podziwiać erupcję wulkanu.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „By inspirować i być inspirowanym” - Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. 

Pozdrawiamy serdecznie
Anna Jarońska i Justyna Olejniczak