4a MikołajemObecna sytuacja w kraju i na świecie nie przeszkodziła, żebyśmy my, klasa 4A zostali Świętym Mikołajem.
Ponieważ zbliżały się Mikołajki wpadliśmy na świetny pomysł spełnienia marzeń jednego z podopiecznych DPS w Ślesinie. Placówka zorganizowała akcję społeczną, w której mieszkańcy napisali listy do Świętego Mikołaja.
Wybraliśmy jeden z nich i wspólnie przygotowaliśmy upominek dla Bartosza, który był autorem listu. Trochę w inny, niż tradycyjny sposób odbyła się zbiórka darów, bo przecież sytuacja epidemiologiczna jest wyjątkowa i uczymy się zdalnie. Ale dla chcącego nie trudnego :) I tak Wychowawczyni klasy przygotowała trasę wędrówki paczki oraz rozpoczęła zbiórkę dojeżdżając do pierwszego ucznia i przekazując przygotowany upominek. Następnie kolejna osoba dodawała coś od siebie i zanosiła do kolejnej osoby z listy. W ten sposób utworzył nam się łańcuszek niosący ze sobą życzliwość i chęć pomocy.
To co udało nam się zebrać przerosło nasze oczekiwania, ale również utwierdziło nas w przekonaniu, że siła jest w zespole.
Fajnie, że udało nam się wspólne zmotywować i osiągnąć cel jakim była pomoc i sprawienie przyjemności innej osobie.
Jesteśmy przekonani, że Bartosz będzie zadowolony :)

PS. To jeszcze nie koniec naszych pomysłów , bo w miarę jedzenia apetyt rośnie więc czekajcie na kolejny artykuł opisujący naszą kolejną akcję ... cdn

Klasa 4A