Lidka i Małgosia podczas spotkania dotyczącego projektu Erasmus

W dniach 15-22 sierpnia panie Małgorzata Krzymińska oraz Lidia Michałowska uczestniczyły w ramach realizowanego przez szkołę projektu „By inspirować i być inspirowanym” w kursie „Environmental changes for sustainable schools” na Teneryfie.

Prowadzony przez przesympatycznych wykładowców - Laurę i Jose kurs był doskonałą okazją do dyskusji na temat świadomego eksploatowania naszej planety. Nauczyciele z Polski, Chorwacji, Węgier, Grecji, Włoch oraz Bułgarii zgłębiali idee zrównoważonego rozwoju. Uczestnicy, pracując metodą projektu, wspólnie wykonywali zadania, których celem był świadomy konsumpcjonizm, prześledzili drogę produkcji towarów, a na koniec wykonali test "ecological footprint". Tematyka kursu odnosiła się również do zagadnień gospodarki obiegowej, a nasze koleżanki poznały przykłady permakultury, ponownego wykorzystania odpadów oraz realizacji celów zrównoważonego rozwoju w szkołach na Teneryfie.  

Tematyka kursu była ściśle związana z realizowanym w szkole projektem wymian międzynarodowej młodzieży „Let’s challenge the future. Approaching new horizons to create a sustainable Europe”.

To był intensywny tydzień pełen dobrej energii i twórczych pomysłów.