tydzien bibliotek plakat 2021 TB

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Rozpoczyna on Tydzień Bibliotek.

Tydzień Bibliotek (8.05 – 15.05) ma  na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką. To czas, w którym książnice organizują wiele okolicznościowych wydarzeń, m.in. spotkania, konferencje czy warsztaty. W tym roku Tydzień Bibliotek przebiega pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

„Hasło „Znajdziesz mnie w bibliotece” (…) pozwala myśleć o bibliotece, jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejscu, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności, a przede wszystkim determinacji; (…) w sposób naturalny przywołuje obrazy bohaterów książek, filmów, piosenek, którzy biegną w to jedno jedyne miejsce, gdzie mogą odnaleźć, spotkać, przyjaciela, przyjaciółkę, gdzie czeka na nich ktoś ważny, najważniejszy w określonej chwili”.
(http://tydzienbibliotek.sbp.pl/)

Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza uczniów, nauczycieli i rodziców do wspólnej zabawy.
Szczegóły w prezentacji.