Piani pielęgniarka stoi przed uczniami i demonstruje jak prawidłowo myć zębyW okresie od października 2022 r. do stycznia 2023 r. uczniowie klas I-III  brali udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym: „Dziel się uśmiechem”. Celem projektu była edukacja dzieci w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Program powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Mars Polska. Do programu włączyło się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Uczniowie otrzymali zeszyty edukacyjne „Dziel się uśmiechem” oraz bezcukrową gumę ,,Orbit”. Dzieci poznały zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiedziały się, jak zapobiegać próchnicy zębów w czterech prostych krokach. Wysłuchali pogadanek na temat  budowy, roli i funkcji zębów. Dodatkowo uczniowie klasy 2a spotkali się z panią dentystką. Klasa 3a przygotowała przedstawienie teatralne ,,Bajka o Wróżce Zębuszce”. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w poszczególnych zajęciach. Zdobyta wiedza płynąca z programu zachęci do Dzielenia się Uśmiechem.
Ewa Glanc