We wtorek 22 listopada klasa 4B wybrała się na wycieczkę tematyczną związaną ze sztuką kina i teatru.
Najpierw uczniowie obejrzeli sztukę teatralną "Złota rybka" w Konińskim Domu Kultury, a następnie odwiedzili Studio Filmowe mieszczące się w konińskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Tam spróbowali swoich sił przed kamerą, dowiedzieli się co to jest "Green Screen", odkryli tajniki tworzenia wirtualnego studia telewizyjnego, zapoznali się z pracą operatora kamery, dźwiękowca oraz montażysty filmowego. Po fascynującej przygodzie na planie filmowym przyszła pora na warsztaty z montażu filmowego. Każdy mógł wybrać swój materiał wideo, by zmontować z niego własny film. Choć ostatnia aktualizacja Windowsa troszkę utrudniła nam pracę, to jednak nie przeszkodziła we wspaniałym spotkaniu z X Muzą.
Krzysztof Krakowski
Trójka dzieci stoi obok dinozaura na planie filmowym