Tablica przedstawiająca prawa dzieka22 listopada w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
Nasi najmłodsi uczniowie – klasy 1-3, w oparciu o prezentację multimedialną poznali historię powstania Konwencji oraz wspólnie omówili poszczególne prawa zawarte w dokumencie. Jedno z wybranych praw zilustrowali. Prace plastyczne posłużyły do przygotowania gazetki przypominającej wszystkim o tym, jakie dzieci mają prawa i że muszą być one przestrzegane.
Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych. Stanowili jedną wielką Drużynę Praw Dziecka, której przyświecało hasło – „Nasze prawa znamy – szkołę i sport kochamy”.
Uczniowie klas 4-8 również obchodzili dzień swoich praw. Poznali treść Konwencji o prawach dziecka i dowiedzieli się jak zapisy Konwencji przekładają się na ich codzienne życie. Najstarsi uczyli się reagowania w sytuacji zetknięcia się z łamaniem praw dziecka. Na poziomie każdej klasy, jedna z nich przygotowywała gazetkę upamiętniającą uchwalenie Konwencji.
Nasza społeczność szkolna łącząc się ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane,  przyszła ubrana na niebiesko – kolor symbolizujący solidarność z dziećmi całego świata.