Zdjęcie grupowe uczestników wycieczki przy totemie 10 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 4b wybrali się na wycieczkę do Westernlandu - wioski indiańskiej koło Chocza. Wyjazd miał charakter edukacyjno-rekreacyjny.
Przygodę w Westerlandzie blade twarze rozpoczęły od wizyty u szeryfa. Potem dzieci oglądały tipi, totemy, historie piktograficzne na skórach, stroje, narzędzia codziennego użytku oraz obozowisko traperów i poszukiwaczy złota z wozami pionierów. W formie zabawy i fabule westernowej przeniosły się w świat Dzikiego Zachodu minionej epoki. Obsługa była przebrana w stroje kowbojów, szeryfów, traperów, żołnierzy, Indian oraz Indianek. Dojenie dzikiej krowy rozpoczęło rywalizację, później były indywidualne zmagania z bykiem. Po małym poczęstunku uczniowie mogli odbyć rytualny taniec i pokonać Indiański Tor Przygody, żeby otrzymać indiańskie imię. Nie obyło się bez rzutu  tomahawkiem, podkową i kapeluszem na rogi bizona. Potem wszyscy zabrali się za płukanie złota.
Na zakończenie przygody nie obyło się oczywiście bez zakupu pamiątek w sklepiku.
M. Lipska, E. Zawacka, K. Olkowski