W dniach od 22 maja 2022 do 4 czerwca 2022 grupa pięciu nauczycielek ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie im. Polskich Olimpijczyków odbyła szkolenie językowe w ramach realizacji 283555375_1672382799792080_362085601544763090_n.jpgprojektu Erasmus+. Niezwykle inspirujący pobyt w Dublinie w szkole językowej sprawił, że oprócz umiejętności w zakresie nauki języka angielskiego mogłyśmy również obserwować i uczestniczyć w niezwykle ciekawych zajęciach dydaktycznych, prezentujących bogate metody nauczania. Niewątpliwie wykorzystamy wiele technik i metod nauczania w naszej szkole, inspirując innych do podobnych działań. Poza intensywnym 40 godzinnym kursem języka angielskiego mogłyśmy również spędzić wiele godzin, spacerując pięknymi, klimatycznymi uliczkami Dublina. Codziennie pieszo przemierzaliśmy drogę prowadzącą do szkoły, przechodząc przez najpiękniejszy dublinski most Samuela Becketta. Poza tym odwiedziłyśmy pobliskie muzea, parki i słynną dzielnicę Temple Bar. Niewatpliwie najważniejszymi punktami naszego pobytu były: Trinity College i dablinski zamek. Obejrzałyśmy niezwykle bagate zbiory Muzeum Narodowego w Dublinie. Urzekło nas piękno gotyku angielskiego, w którego stylu podziwiałyśmy większość dublinskich kościołów i kaplic oraz najważniejszą Katedrą Św. Patryk. Poza tym odwiedziłyśmy Fenix Park, gdzie znajduje się krzyż poświęcony jednej z pielgrzymek naszego papieża Jana Pawła II, Marrion Square, St.Stephen's Green, Universyty Churchill, pomnik Jamesa Joyce'a i wielu innych wybitnych postaci związanych z Dublinem.
Małgorzata Wróblewska Jankowiak, Joanna Jawelska, Anna Lewandowska, Katarzyna Ignasiak, Patrycja Jurkiewicz