Grupa dzieci podczas spotkania z autorem książek czaka na podpisUczniowie ze świetlicy szkolnej uczestniczyli w niezwykle ciekawym i inspirującym spotkaniu autorskim z Grzegorzem Kasdepke - jednym z najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci i młodzieży. W trakcie spotkania pan Grzegorz bardzo chętnie odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania. Opowiadał o napisanych przez siebie książkach, o pracy pisarza i o dniu codziennym. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy wspomnień autora z dzieciństwa, dowiedzieliśmy się, że wcale nie zamierzał pisać książek, że inspiracją do pisania stał się dopiero jego sześcioletni synek Kacper, dla którego napisał swoją pierwszą książkę “Kacperiada”. Na zakończenie pan Grzegorz składał autografy w zakupionych przez dzieci książkach. To fantastyczne spotkanie odbyło się w MBP w Koninie i zostało zrealizowane w ramach Koniński Budżet Obywatelski ”Konin lubi książki 7”. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.