Grupa dzieci stojąca przy keyboardzie19-22 listopada w ramach projektu „Arte...terapeutyczny Konin Dzieciom” odbyły się w naszej szkole warsztaty muzykoterapii zorganizowane przez Fundację Konin Dzieciom. W świat doznań artystycznych przenieśli uczniów klas 1ci, 2ci oraz 3ci prowadzący: arteterapię Pani Paulina Ruda-Rządkowska oraz muzykoterapię Pan Michał Gąbka.  Podczas warsztatów uczniowie poznali dźwięki, budowę i brzmienie różnych instrumentów muzycznych. Przekonali się, jaką radość i zadowolenie daje możliwość tworzenia muzyki. Początkowo nieśmiało, a z każdą minutą odważniej, uczniowie próbowali samodzielnego grania na wybranym instrumencie. Z wytrwałością i zaciekawieniem dzieci odkryły, że dźwięki, które nas otaczają, możemy nie tylko usłyszeć, ale także poczuć ich wibracje. A tańczyć, czy grać na instrumencie mogą nawet osoby niepełnosprawne. Serdecznie dziękujemy za terapię przez sztukę i czekamy na kolejne zajęcia.

M. Roszak