20201214 204823W październiku nauczyciele włączyli się do zabawy w ramach akcji czytelniczej Bookshelf tour, czyli pokaż swoją półkę z książkami. W ten sposób polecili nam do przeczytania swoje ulubione książki dla dzieci i młodzieży. Teraz kolejne zadanie dla całej społeczności szkolnej:
- przejrzyjcie domową biblioteczkę,
- wybierzcie książkę, w którą będziecie mogli „ubrać” siebie lub domownika,
- wykonajcie fotografię.

„Sleeveface” to zdjęcia przedstawiające osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące  połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Ciało osoby fotografowanej musi stać się elementem okładki książki. Powinno być w nią wkomponowane, aby dać złudzenie optyczne jedności z książką. Dużą rolę odgrywają takie elementy, jak: perspektywa, aranżacja tła, poza, dopasowany strój.

W wyszukiwarkę wpiszcie słowo „sleeveface”, zobaczycie przykładowe prace.
Podejdźcie do zadania z humorem. Zaproście do współpracy bliskich lub domowe zwierzaki.
Pamiętajcie – liczy się niepowtarzalność i kreatywność Waszych kompozycji!
Fotografie przesyłajcie na adres wskazany przez wychowawców. Czekamy do 15 stycznia.
Pozdrawiamy i życzymy udanej zabawy!

Bibliotekarki