erasmusday3 grudnia 2020 roku odbyło się w naszej szkole międzynarodowe spotkanie on-line, w którym wzięły udział osoby, które połączył z nami program Erasmus+. Na początku gości przywitały i swoimi doświadczeniami z udziału w projektach podzieliły się panie wicedyrektor: Alicja Bąk i Irena Rogala. Następnie panie Małgorzata Krzymińska i Lidia Michałowska przedstawiły historię realizacji projektów w naszej szkole. Od roku 2015 zrealizowaliśmy 2 projekty ponadnarodowej mobilności uczniów i 2 projekty mobilności edukacyjnej kadry szkolnej. A w chwili obecnej realizujemy 2 projekty mobilności edukacyjnej kadry szkolnej i 1 ponadnarodowej mobilności uczniów. Nową perspektywę programu Erasmus na lata 2021 - 2027, przedstawiła Pani Arleta Jaśniewicz z Regionalnego Punktu Informacyjnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji przy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie. O projektach realizowanych w ramach Erasmus+ i współpracy z naszą szkołą opowiedzieli goście z Austrii - Ilse Prenn i Bernd Fiechtl z BG/BRG Judenburg oraz Nazmiye Sevim Türkyılmaz z Yol-is Sendikasi Ortaokulu w Turcji.
Sukcesami w realizacji  w naszej szkole projektów eTwinning podzieliła się z nami pani Wioleta Antecka. Warto podkreślić, że za jeden z projektów otrzymaliśmy Krajową i Europejską odznakę jakości eTwinning. Na koniec pani Justyna Olejniczak przedstawiła założenia nowego projektu mobilności edukacyjnej kadry szkolnej, którego realizację rozpoczęliśmy od 1 października.
W naszym spotkaniu wzięli udział również goście z Węgier i Jordanii oraz nauczyciele z innych polskich szkół. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.
Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi prezentacjami przedstawionymi na spotkaniu:

https://view.genial.ly/5fbe0c1e12e0f20d064f0f64/presentation-etwinning-projects?fbclid=IwAR1yO-fWVxExsv0p1joxwCj_McjiwaFfUZk_tN1D_QqO5MITZ5esjhMGdrE – eTwinning – Wioleta Antecka – SP15 Konin

https://prezi.com/view/qHn52lSYYROHwh8sg0kL/?fbclid=IwAR1VeK9C6Oyb1NnFFDf0hoqP_fjQL16_-_Ka1a-aYf1A0qBZBNmYGVgZ8hs – eTwinning - Nazmiye Sevim Türkyılmaz z Yol-is Sendikasi Ortaokulu w Turcji

 

https://view.genial.ly/5fbed76481188c0d4057fd95/horizontal-infographic-lists-projekt - By inspirować i być inspirowanym – Justyna Olejniczak – SP15 Konin