Fałszywe informacje19 i 26 listopada uczniowie klas 7b i 8b wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Akademię Fact-Checkingu. Akademia Fact-Checkingu to projekt edukacyjny skierowany m.in. do uczniów. Koordynator Akademii, pan Patryk Zakrzewski, w trakcie spotkania z uczniami wyjaśnił w jaki sposób wyszukiwać i weryfikować informacje i oceniać wiarygodność ich źródeł, Młodzież rozegrała wirtualną grę Fakescape w konwencji escape roomu, w trakcie której zdobyła wiedzę na temat fact-checkingu. Spotkanie dostarczyło uczniom wielu pozytywnych emocji a przede wszystkim uczuliło na krytyczne podejście do informacji i sprawdzanie ich wiarygodności. Prowadzący opowiedział ósmoklasistom również o swojej pracy i o tym jak przygoda z wolontariatem zmieniła się w jego pracę zawodową.

Justyna Olejniczak i Anna Jarońska