20201104 095720 „DZIEL SIĘ UŚMIECHEM”

 W tym roku szkolnym uczniowie klas 1 a, 1 ci, 3di  z naszej szkoły biorą udział w kolejnej edycji programu „Dziel się Uśmiechem”. To ogólnopolski program edukacyjny organizowany od 2013 roku przez producenta bezcukrowej gumy Orbit, firmę Mars Polska  oraz Polski Czerwony Krzyż we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. Celem programu jest budowanie wśród uczniów  świadomości o tym, jak ważna jest prawidłowa pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie  dbać o higienę jamy ustnej.  Podczas zajęć dzieci uczą się zasad prawidłowej higieny jamy ustnej oraz jak zapobiegać próchnicy.  Uczniowie brali  udział w  zajęciach edukacyjnych, na których poznali 4 proste kroki do zachowania zdrowego uśmiechu.  Dowiedzieli  się między innymi co jeść, żeby mieć zdrowe zęby. W ramach akcji dzieci otrzymały atrakcyjne materiały dydaktyczne-  książeczkę „Ja i moje zęby” oraz pakiety do pielęgnacji zębów, składające się ze szczoteczki, pasty oraz bezcukrowej gumy do żucia. Dzięki angażującym ćwiczeniom, grom i quizom dzieci zdobywały wiedzę, a do tego świetnie się bawiły.

Koordynator programu  Ewa Glanc